Candidaţii PNL, pentru Primărie şi Consiliul Local, au intrat oficial în cursa electorală

Candidaţii PNL, pentru Primărie şi Consiliul Local, au intrat oficial în cursa electorală

Astăzi, 22 aprilie, preşedintele filialei locale a PNL, Aurelian Mureşan şi-a depus oficial candidatura pentru funcţia de primar la Biroul Electoral de Circumscripţie Dej. Totodată, a fost depusă şi lista cu numele candidaţilor PNL pentru Consiliul Local al municipiului Dej.pnl3

„Am alături de mine o parte din echipa nouă de oameni cu experienţă, oameni cu pregătire profesională corespunzătoare, alături de care voi lucra la un proiect de dezvoltare economică, socială şi culturală a oraşului nostru. Dejul are mare potenţial de dezvoltare, lucru apreciat şi folosit şi de autorităţile comuniste. Poziţia geostrategică a oraşului ne acordă un avantaj enorm care, în ultimii ani, nu a fost exploatat deloc, lucru care se vede şi în buzunarele oamenilor – a declarat cu acest prilej, candidatul la funcţia de primar, Aurelian Mureşan, adăugând că:
”Avem nevoie de o altă gândire, de o viziune de dezvoltare şi de o strategie coerentă pentru următorii ani pentru oraşul nostru. Vom veni în faţa dejenilor cu un proiect care va conţine măsuri şi soluţii ce vor impulsiona această dezvoltare durabilă a oraşului nostru.”

pnl2

La final, preşedintele liberalilor dejeni a adresat tuturor dejenilor „care vor să trăiască într-un oraş mai curat, mai civilizat, mai bine administrat şi mai prosper” rugămintea de a ieşi la vot şi, bineînţeles, „să voteze schimbarea”.

De asemenea, dat fiind că se apropie Paştele, tuturor dejenilor le-a urat „Sărbători liniştite şi luminoase!”

pnl1

Echipa de consilieri propusă de Partidului Naţional Liberal Dej este formată din:

1.Mureşan Aurelian, inginer, viceprimarul Dejului
2.Buburuz Simion, inginer, director tehnic
3.Petrean Mihaela, chimist
4.Alexandru Adrian, inginer, şef serviciu tehnic
5.Butuza Marius, inginer, şef de secţie
6.Radu Emilian, inginer silvic
7. Lupan Ştefan, economist, director economic
8. Filip Daniel, inginer constructor
9. Horaţiu Moldovan, profesor
10. Hateganu Izidor, profesor
11.Petruţ Delia, profesor

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*