Primarul Costan Morar (PSD) şi-a depus candidatura pentru un nou mandat

Primarul Costan Morar (PSD) şi-a depus candidatura pentru un nou mandat

Candidat al Partidului Social Democrat şi primar în exerciţiu, Morar Costan şi-a depus astăzi candidatura la Biroul Electoral de Circumscripţie în vederea participării la alegerile din iunie anul acesta şi obţinerea unui nou mandat. Cu acest prilej, Costan Morar a fost însoţit de echipa PSD nominalizată pentru Consiliul Local, şi de Remus Lăpuşan, preşedintele PSD Cluj. morar costan
”Mi-am depus azi candidatura pentru un nou mandat la Primăria Municipiului Dej. Politica mea sunt faptele, nu vorbele şi doresc ca, împreună cu cetăţenii municipiului Dej, să continuăm drumul de dezvoltare a oraşului, pe linie de învăţământ, infrastructură, sănătate, cultură, zone de agrement şi locuri de joacă pentru copii. Am demonstrat în această perioadă că sunt aproape de oameni, cunosc problemele oamenilor şi doresc să continuăm împreună pentru a dezvolta oraşul nostru în aşa fel încât să fie un oraş pe care ni-l merităm, pe care ni-l dorim pentru noi, pentru copiii şi nepoţii noştri” – a declarat candidatul PSD adăugând că alături de el se află „o echipă puternică de consilieri locali care îmbină tinereţea cu experienţa celor care au lucrat în Consiliul Local”.

morar2

„Sunt oameni tineri, oameni care sunt dornici de afirmare, oameni corecţi şi cine poate reprezenta mai bine tineretul decât însuşi tinerii care să aibă putere de decizie la nivelul Consiliului Local. Cred că vom câştiga atât Primăria, cât şi Consiliul Local şi voi duce aceste proiecte atât de necesare dezvoltării oraşului nostru împreună cu consilierii PSD” – a mai spus Costan Morar, referindu-se la echipa care l-a însoţit şi care este următoarea:
Teodora Muncelean – jurist, Andrei Bradea – economist, Laura Boian – profesor-psihopedagog, Adrian Malyarcsuc – economist, Nicolae Lazăr – inginer, Jorgeta Mihăeştean – inginer, Lucian Husa – profesor, Torpenyi Francisc – inginer minier, Ioan Cupşa – mecanic, Gheorghe Giurgiu – profesor, Dorin Filip – inspector, Tarţa Dorel – miner, Petru Tătar – medic veterinar, Ionuţ Kantor – coordonator activitate transporturi, Ioan Cristian Pop – economist, Dorin Barbu – subinginer mecanic, Claudia Rus – profesor, Vasile Revnic – inginer economist, Mihaela Tămaş – profesor, Maria Viman – profesor, Ioana Zanc – economist, Dorina Timoce – profesor şi Diana Pocol – inginer mecanic.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*