CSS LAPI Dej a cucerit titlul național la cadeți

În perioada 11-15 mai, în Sala Sporturilor din Dej s-a desfăşurat Turneul final al Campionatului Naţional de Volei – Divizia Cadeţi. Un eveniment la care au participat cele mai bune 8 echipe de cadeţi din România, printre care se numără și CSS LAPI Dej, pregătită de profesorii antrenori: Radu Miclea și Cristian Man.

În finala Turneului final al Campionatului Național de Volei pentru Cadeți, LAPI Dej a învins cu scorul de 3-0 pe CTF Mihai I București. Pe locul 3 s-a clasat CSS 2 Baia Mare, care a învins cu scorul de 3-2 pe Nicu Gane Fălticeni.

Dej

Lotul campioanei României, CSS LAPI Dej: Teglaș Cristian, Curuia Vlad, Pop Radu, Bojor Sergiu, Michael Sălătioan, Pop Gabriel, Marton Lorinc, Moldovan Denis, Moldovan Antonio, Bartha Bela, Varga Andrei, Ionuț Bujor.