„Latino Angels” pe podium  la Campionatul Național de Dans Sportiv

„Latino Angels” pe podium la Campionatul Național de Dans Sportiv

Dansatorii clubului dejean „Latino Angels”, au cucerit o serie de titluri importante la Campionatul Naţional de Dans Sportiv pe clase, desfăşurat în weekendul 29-30 septembrie, în Sala Sporturilor „Horea Demian” din Cluj Napoca. Competiția, organizată de Clubul Sportiv CRYSTAL TOP DANCE, a reunit peste cinci sute de dansatori din toată țara.

În ce-i privește pe dejeni, perechea Leah Bogdan – Cozmuță Andreea a ocupat Locul I (16-18 ani clasă C standard), iar perechea Szokacs Emanuel – Mathe Ioana – Locul II (16-18 ani clasă C standard). La aceeași grupă valorică și aceeași vârstă, perechea Pop Raul – Ghita Carla (pereche mixtă Latino Angels Dej – Galactic Baia Mare) a ocupat Locul IV în finală, în timp ce perechea mixtă Frâncău Darius – Neamțu Daria (Prodace Baia Mare – Latino Angels Dej) s-a clasat pe Locul VII la categoria 14 – 15 ani clasă C standard și pe locul 17 clasă C latino. De asemena, un binemeritat loc III a obținut și perechea mixtă Loga Lorant – Szekely Andreea (Loga Dance Satu Mare – Latino Angels Dej) la categoria 19-35 ani clasă C standard.

Tuturor felicitări și mult succes în viitoarele competiții!