Concert de colinde, la Mica

Concert de colinde, la Mica

În acest an, la Mica, vor răsuna din nou colindele.

Administrația locală Mica va organiza săptămâna viitoare, duminică, 19 decembrie, de la ora 14.30, un concert de colinde. Evenimentul se va desfășura în curtea Primăriei Mica.

”După aproape doi ani în care restricțiile impuse din cauza pandemiei ne-au ținut departe de tradiționalele concerte de colinde pe care le organizam în comuna noastră,  am bucuria de a vă anunța că în acest an va avea loc un concert de colinde.

Acesta se va desfășura în data de 19 decembrie, de la ora 14.30, în curtea Primăriei Mica.

Vreau să mulțumesc conducerii școlilor și elevilor din comuna noastră pentru sprijinul acordat, consilierilor locali, colegilor din Primăria Mica, si nu în ultimul rând locuitorilor comunei noastre, pentru că numai împreună putem duce mai departe tradiția și frumoasele noastre colinde românești.

Vă așteptăm cu drag să colindăm și să ne bucurăm împreună de Sfânta Sărbătoare a Nașterii Domnului”, a precizat primarul comunei Mica, Tiberiu Zelencz.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*